TRAWERTYN

Trawertyn to twardsza odmiana wapienia. Kamień daje się dobrze polerować, ale jego strukturę cechuje spora ilość żłobień i porów, co wpływa na jego kruchość. Ten mankament niweluje jednak szpachlowanie i żywicowanie, po którym trawertyn staje się twardszy i mniej nasiąkliwy. Nasiąkliwość trawertynu po żywicowaniu zmniejsza się do tego stopnia, iż materiał może być wykorzystywany na posadzkach i schodach nawet w wilgotnych pomieszczeniach. Odradza się jednak stosowanie tego materiału wykończeniowego na posadzkach i schodach w miejscach o dużym natężeniu ruchu oraz do wszelkich zastosowań zewnętrznych.

Ze względu na swój skład chemiczny trawertyn wchodzi w reakcje z kwasami, co powoduje powstawianie trudnych lub niemożliwych do usunięcia plam i przebarwień. Dlatego nie zaleca się stosowania tego materiału na schodach i posadzkach w łazienkach i kuchniach.

Schody kamienne z trawertynu są schodami wewnętrznymi. Bardzo dobrze sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, obiektach biurowych, hotelach, a także galeriach handlowych.

keyboard_arrow_up