SCHODY KAMIENNE Z TRAWERTYNU

Wybierając schody dla naszego wnętrza powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na trzy aspekty:

  • wygodę użytkowania,
  • bezpieczeństwo użytkowania,
  • funkcjonalność rozwiązania.

Innowacyjne konstrukcje często zachwycają swoim niecodziennym i oryginalnym wyglądem, ale w praktyce okazują się niewygodne, a często nawet niebezpieczne. Dlatego projektując schody dla Naszych Klientów staramy się łączyć aspekt dekoracyjny proponowanych rozwiązań z ich funkcjonalnością i bezpieczeństwem.

Schody kamienne z trawertynu to przede wszystkim schody do użytku wewnętrznego. Bardzo dobrze sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, niewielkich obiektach biurowych oraz niewielkich obiektach użyteczności publicznej – wszędzie tam, gdzie natężenie ruchu jest umiarkowane. Trawertyn, podobnie jak marmur ze względu na swój skład chemiczny wchodzi w reakcje z kwasami obecnymi w atmosferze lub produktach spożywczych. W wyniku tych rekcji na powierzchni kamienia mogą się tworzyć trudne, lub wręcz niemożliwe do usunięcia plamy i przebarwienia, które znacząco obniżają estetykę schodów. Dlatego też schody kamienne z trawertynu nie sprawdzają się jako schody zewnętrzne. Odradza się je również właścicielom restauracji, szczególnie jeśli schody mogą mieć bezpośredni kontakt z jedzeniem.

W ofercie posiadamy bogaty wybór schodów kamiennych z trawertynu żywicowanego. Szpachlowanie i żywicowanie trawertynu pozwala zmniejszyć jego kruchość i ograniczyć do minimum jego nasiąkliwość. Dzięki temu schody kamienne z trawertynu mogą być stosowane nawet w wilgotnych pomieszczeniach. Mimo wszystko trawertyn jest materiałem charakteryzującym się niższą – w porównaniu z innymi schodami kamiennymi – twardością własną i odpornością na uszkodzenia mechaniczne wynikające ze zwyczajnego użytkowania schodów. Dlatego też schody z trawertynu nie sprawdzają się w obiektach o dużym natężeniu. Będą natomiast idealne do domu.

Klientów zainteresowanych schodami kamiennymi z trawertynu zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem firmy.

keyboard_arrow_up