SCHODY KAMIENNE Z MARMURU

SCHODY KAMIENNE Z MARMURU

Schody stanowią bardzo ważny element każdego wnętrza. Ze względu na pełnioną funkcję komunikacyjną często są dobrze wyeksponowane w pomieszczeniu, a przez to w dużej mierze decydują o jego wyglądzie i charakterze. Dlatego projektując schody wewnętrzne powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dwa aspekty – funkcjonalność oraz walory estetyczne proponowanego rozwiązania.

Mimo rosnącej popularności innych materiałów – drewna, szkła czy metalu – schody kamienne z marmuru są wciąż cenione zarówno przez inwestorów, jak i dekoratorów wnętrz. Marmur oferuje:

• wyjątkowo bogate wzornictwo,

• wysokie walory dekoracyjne,

• łatwość obróbki, 

Umożliwia on tworzenie zarówno klasycznych, jak i nowatorskich rozwiązań dla nowoczesnych wnętrz, w tym także wnętrz usługowych.

Ze względu na zwiększoną przyczepność schody kamienne z marmuru bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, które są narażone na kontakt z wodą. Warto jednak pamiętać o tym, że zawarte w marmurze minerały mogą reagować z kwasami obecnymi w atmosferze lub produktach spożywczych, dlatego marmurowe schody nie sprawdzą się jako schody zewnętrzne oraz schody w restauracji, szczególnie jeśli prowadzą z kuchni do sali restauracyjnej i są narażone na bezpośredni kontakt z jedzeniem.

Mimo pewnych mankamentów zastosowanego surowca schody kamienne z marmuru bardzo dobrze sprawdzają się w budynkach mieszkalnych oraz obiektach biurowych i hotelach. Praktycznie niczym nieograniczone możliwości obróbki, jakie daje marmur oraz wspomniane wcześniej bogactwo kolorystyki sprawiają, że wykonane z niego schody z łatwością można dopasować do każdego wnętrza – prostej i klasycznej klatki schodowej w biurowcu, nowoczesnego minimalistycznego wnętrza mieszkalnego oraz stylowej rezydencji.

Klientów zainteresowanych schodami z marmuru serdecznie zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem firmy. Nasi pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w wyborze najoptymalniejszego rozwiązania dla Państwa wnętrza. Działmy głównie na terenie Warszawy, jednakże przyjmujemy zlecenia z całej Polski.

keyboard_arrow_up