MARMUR

Ze względu na bogate wzornictwo, wysokie walory dekoracyjne oraz łatwość obróbki marmur jest materiałem szczególnie cenionym przez artystów i dekoratorów wnętrz. Zarówno jedni, jak i drudzy chętnie z niego korzystają, gdyż daje się dobrze polerować, ciąć i rzeźbić.

Marmur jest mniej trwały niż granit, a jego powierzchnia jest mniej odporna na zarysowania. Charakteryzuje się jednak większą przyczepnością niż granit, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się jako materiał na posadzki i schody w miejscach szczególnie narażonych na kontakt z wodą. Niestety zawarte w nim minerały mogą reagować z kwasami obecnymi w atmosferze lub produktach spożywczych, w wyniku czego powstają trudne lub wręcz niemożliwe do usunięcia plamy i odbarwienia. Dlatego też nie zaleca się montażu posadzek i schodów marmurowych w kuchniach oraz na zewnątrz pomieszczeń.

Schody kamienne z marmuru są schodami wewnętrznymi. Bardzo dobrze sprawdzają się w budownictwie mieszkalnym, budynkach biurowych, a także hotelach oraz obiektach użyteczności publicznej, szczególnie basenach.

keyboard_arrow_up