SPIEK KWARCOWY

Spiek kwarcowy to wciąż nowość na polskim rynku materiałów wykończeniowych. Niemniej jednak, ze względu na swoje właściwości – jest to materiał niezwykle odporny na powstawanie trudnych do usunięcia plam i przebarwień oraz zarysowań – zdobywa coraz większą popularność wśród inwestorów i dekoratorów wnętrz. Dodatkowym atutem materiału jest szeroka gama kolorystyczna, w której każdy znajdzie coś dla siebie i swojego wnętrza.

Spiek kwarcowy bardzo dobrze sprawdza się do zastosowań wewnętrznych. Produkuje się z niego blaty kuchenne i łazienkowe, parapety, okładziny kominkowe i ścienne, a także posadzki i schody. Płyty ze spieka kwarcowego wykorzystuje się również do zastosowań zewnętrznych – jako okładziny zewnętrzne budynków oraz posadzki na tarasach.

Wewnętrzne schody kamienne ze spieku kwarcowego są powszechnie stosowane w budownictwie mieszkalnym, a także w obiektach biurowych oraz usługowych. Wszędzie tam, gdzie powierzchnie są narażone na przyspieszone zużywanie się w wyniku dużego natężenia ruchu.

keyboard_arrow_up